Leczenie Suchej Skóry Stóp – Warszawa- Gocław – Praga-Południe

Sucha skóra na stopach, jest bardzo często spotykana. Zazwyczaj wynika z braku lub nieprawidłowej pielęgnacji. Ale to nie są jedyne przyczyny. Może również być oznaką, że coś się dzieje niepokojącego z naszym organizmem.

Sucha skóra stóp jest defektem estetycznym oraz wywołuje pewnego rodzaju dyskomfort. Zwykle czujemy uczucie ‚ściągnięcia’, swędzenie, a nawet z czasem mogą pojawić się pęknięcia. Na powierzchni stóp oraz dłoni nie występują gruczoły łojowe, na skutek tego skóra jest pozbawiona bariery ochronnej, w postaci sebum. Jest to główna przyczyna podatności tych części ciała na przesuszenie.

Aby cieszyć się pięknymi stopami, powinniśmy regularnie o nie dbać. Leczenie przesuszonej skóry stóp to dłuższy proces, który wymaga cierpliwości i regularnego stosowania preparatów do pielęgnacji domowej.

Przyczyny suchej skóry stóp

Na wygląd naszych stóp, a dokładniej skóry na stopach ma wpływ wiele czynników. Najczęstszą przyczyną, która prowadzi do przesuszonej skóry na stopach jest brak oraz niewłaściwa pielęgnacja. Do tego dochodzą również nadmierne zabiegi higieniczne w domowym zaciszu. Stopy są moczone przez długi czas, w gorącej wodzie, najczęściej z dodatkiem zasadowych mydeł i żeli, które posiadają w składzie detergenty. Kolejny powszechny błąd pielęgnacyjny to stosowanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków do stóp oraz brak regularności w stosowaniu.

Jeżeli mimo naszych starań, skóra na stopach nie ulega poprawie, powinniśmy poszukać przyczyny wewnętrznej. Taki stan może przejawiać się przy zaburzeniach hormonalnych, cukrzycy, niedoczynności tarczycy, łuszczycy, rybiej łusce, atopowym zapaleniu skóry, zaburzeniach krążenia, czy odwodnieniu organizmu.

Pielęgnacja suchej skóry stóp

Pielęgnacja skóry na stopach powinna opierać się przede wszystkim na ochronie przed utratą wilgoci oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli sytuacja nas przerosła i nie wiemy jak poradzić sobie z problemem, powinniśmy udać się na wizytę do specjalisty – podologa.

Podczas takiej wizyty zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, podolog obejrzy dokładnie stopy oraz zaproponuję indywidualną terapię. Na zakończenie zostaną również dobrane profesjonalne preparaty, do pielęgnacji domowej oraz wskazówki, jakie badania warto wykonać. Zabieg podologiczny jest dedykowany każdemu, bez znaczenia na wiek oraz płeć. O stopy zawsze warto dbać, w końcu to one nas noszą.

Jeżeli chcemy uzyskać zauważalną poprawę kondycji skóry stóp, powinniśmy zainwestować w sprawdzone preparaty, których działanie opiera się nie tylko na przywróceniu nawilżenia, ale i elastyczności. Dzięki temu skóra będzie odporniejsza, na działanie czynników zewnętrznych. Jakich składników aktywnych szukać w kremach? Poniżej wymienione zostały, najbardziej wartościowe składniki, które powinny się znaleźć w preparacie do pielęgnacji suchej skóry stóp. Są to:

  • d-pantenol – posiada regenerujące i przyśpiesza gojenie się ran. Skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność;
  • alantoina – posiada właściwości nawilżające i łagodzące. Do tego regeneruję skórę oraz działa przeciwzapalnie;
  • gliceryna – łatwo wnika w głąb warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu ułatwia transport innych substancji aktywnych do wnętrza skóry;
  • lanolina – tworzy na skórze ochronny film, który chroni przed utratą wody z naskórka. Do tego wygładza i zmniejsza szorstkość skóry;
  • masło shea – posiada właściwości odżywcze, regenerujące i wzmacniające;
  • mocznik – w stężeniu do 10% posiada właściwości nawilżające oraz zmiękczające, oprócz tego zwiększa przepuszczalność składników aktywnych w głębsze warstwy skóry;
  • olej avocado – zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wody z naskórka oraz dodatkowo nawilża skórę;
  • witamina e – posiada właściwości nawilżające, wygładzające oraz zmiękczające skórę;
  • witamina a – posiada właściwości natłuszczające, regenerujące i nawilżające skórę stóp.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 09:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: NIECZYNNE
Niedziela: NIECZYNNE

Film prezentujący gabinet