Usuwanie Modzeli i Zrogowaceń – Warszawa – Gocław – Praga-Południe

Zabieg jest bezbolesny, czas trwania: 20-30 minut. Koszt: od 100 do 220 złotych.

O hiperkeratozie mówimy wtedy, gdy dochodzi do nadmiernego rogowacenie naskórka. Najczęściej powstaje na stopach, w miejscach które są narażone na nadmierne tarcie oraz ucisk. Nadmierna keratynizacja objawia się przesuszoną skórą oraz skupiskiem zrogowaciałego, martwego naskórka.

Do zmian hiperkeratotycznych zaliczamy: odciski, modzele oraz pękające pięty. Mogą być wywołane problemami w obrębie układu krążenia, zanikiem tkanki tłuszczowej na podeszwie stóp, nadmierną suchością skóry, cukrzycą, reumatyzmem, nadmierną masą ciała oraz deformacjami kostnymi.

Rodzaje zrogowaceń – czym się różnią od siebie?

Odciski – to punktowe zrogowacenia. To co je charakteryzuję to czop rogowy, znajdujący się w centralnej części. Gdy zbagatelizujemy problem w początkowym stadium, odcisk może zacząć sięgać coraz głębszych warstw skóry. W wyniku tego pojawia się dość silny ból, który może utrudnić chodzenie. Odciski powstają w miejscach, gdzie występuje nadmierne tarcie lub ucisk. Najczęściej są spotykane na podeszwie stóp, opuszkach palców, grzbietowych powierzchniach palców, w przestrzeniach międzypalcowych oraz w wałach okołopaznokciowych.

Usunięcie odcisku polega na usunięciu czopa rogowego, za pomocą jednorazowego dłuta oraz skalpela. Na zakończenie aplikowany jest specjalny preparat i wykonane odciążenie. Zabieg jest bezbolesny, trwa około 30 minut. Koszt: uzależniony jest od ilości zmian, od 60 złotych.

Modzel – jest rogowaceniem bardziej rozległym, ale powierzchownym. Ma żółtą barwę. Nie posiada czopa rogowego. Z reguły nie powoduję bólu, podczas chodzenia bardziej jest odczuwalne pieczenie. Powstaje w miejscach przeciążonych na stopie, zazwyczaj są to głowy kości śródstopia oraz opuszki palców.

Usunięcie modzela polega na oczyszczeniu zmiany, za pomocą jednorazowego skalpela. Na zakończenie aplikowany jest specjalny preparat i wykonane odciążenie. Zabieg jest bezbolesny, trwa 30 minut. Koszt: uzależniony jest od ilości zmian, od 60 złotych.

Pękające pięty – zwykle powstają w wyniku nadmiernego przesuszenia skóry. Traci ona swoją elastyczność, staje się twarda i zaczyna pękać pod wpływem ciężaru ciała. Jeżeli pęknięcia zostaną zbagatelizowane w początkowym stadium, mogą zacząć pękać głębiej i w wyniku krwawić oraz powodować silny ból.

Terapia pękających pięt, polega na oczyszczeniu krawędzi pęknięć. Następnie aplikowany jest preparat silnie regenerujący i wykonane odciążenie. W zależności od stopnia zaawansowania zmian, może być wymagana większa ilość wizyt. Zabieg jest bezbolesny, trwa 45 minut. Koszt: 100 złotych.

Przyczyny powstawania zrogowaceń

Zrogowacenia na powierzchni stóp, powstają w wyniku różnych czynników. Do najczęściej występujących należą:

  • uwarunkowania genetyczne – zniekształcenia lub deformacje stóp, rybia łuska, rogowiec dłoni i stóp, łuszczyca, liszaj płaski;
  • nadmierna potliwość;
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry stóp;
  • nadmierna masa ciała;
  • przesuszona skóra stóp;
  • niedoczynność tarczycy;
  • choroby reumatologiczne;
  • cukrzyca,
  • niewłaściwie dobrane obuwie,
  • zaburzenia hormonalne.

Profilaktyka zrogowaceń

Regularne wizyty u podologa – dzięki nim kondycja skóry stóp ulegnie poprawie. Wszelkie zrogowacenia, które występują na stopach zostaną usunięte, za pomocą profesjonalnych i sterylnych narzędzi. Przede wszystkim w umiejętny sposób, do tego zostaną zalecone odpowiednie preparaty do domowej pielęgnacji. Taki zabieg profilaktyczny, należy powtarzać co 6-8 tygodni.

Noszenie wygodnego obuwia – stopy w butach muszą czuć się swobodnie, dlatego wybierajmy buty które nie będą powodować ucisku, a podeszwa będzie na tyle gruba, żeby amortyzować.

Badanie komputerowe stóp i wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych – jeśli zmiany systematycznie powracają, mimo regularnych wizyt u podologa, może to wskazywać na wadę stóp. W takiej sytuacji, należy udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi badanie komputerowe stóp i wykonana indywidualne wkładki ortopedyczne. Ich zadaniem będzie odciążanie przeciążonych miejsc na stopie. Dzięki temu zrogowacenia nie będą się odnawiać.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 09:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: NIECZYNNE
Niedziela: NIECZYNNE

Film prezentujący gabinet