Usuwanie Nagniotków – Warszawa – Gocław – Praga-Południe

Czas trwania: 20-40 minut. Koszt: od 130 do 220 złotych.

Nagniotek, potocznie nazywany również odciskiem, to punktowe zrogowacenie, które powstaje na skutek reakcji obronnej organizmu, do której dochodzi w wyniku nadmiernego ucisku lub tarcia. Zwykle tego typu zmiany lokalizują się na części podeszwowej stóp, na powierzchni palców, w wałach okołopaznokciowych, pod paznokciami oraz między palcami.

Charakterystyczną cechą nagniotka jest czop rogowy, który znajduje się w jego centralnej części. Często pod wpływem ciężaru ciała, odcisk się pogłębia, czop rogowy wnika w głębsze warstwy skóry i powoduję ostry ból, który utrudnia chodzenie. Nagniotki są małymi zmianami, ale dość uciążliwymi. Występują zazwyczaj u osób dorosłych. W niektórych przypadkach, potrafią nawet stanowić zagrożenie, na przykład u osób chorych na cukrzycę. Niepozorny odcisk może doprowadzić do wystąpienia rany, która może być trudna do wyleczenia. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka, jeżeli zaczniemy odczuwać jakąś bolesną zmianę w obrębie stóp, nie ma co zwlekać. Lepiej od razu udać się do specjalisty, żeby później uniknąć nieprzyjemnych komplikacji.

Przyczyny powstawania nagniotków

Za powstanie nagniotków na stopach, odpowiada kilka czynników, są to:

  • płaskostopie poprzeczne,
  • deformacje kostne stóp,
  • noszenie nieprawidłowego obuwia (wąskie czubki, obcas, zbyt cienka podeszwa, za luźne buty) nieprawidłowy chód,
  • ciało obce w bucie,
  • szew we wnętrzu buta,
  • paznokcie wkręcające,
  • choroby reumatyczne,
  • nadmierna masa ciała,
  • zanik tkanki tłuszczowej, na podeszwie stóp.

Leczenie odcisków

Aby skutecznie pozbyć się nagniotków, najpierw powinniśmy ustalić ich przyczynę. Tylko wtedy możemy rozwiązać problem raz na zawsze. Usuwanie odcisków to nieskomplikowany, szybki i bezbolesny zabieg. Polega na usunięciu czopa rogowego, który odpowiada za dolegliwości bólowe. Do wykonania takiego zabiegu wykorzystywane są jednorazowe, profesjonalne narzędzia. Ból ustępuje zwykle od razu po wizycie, zalecana jest jednak kontrola po 2 tygodniach. Jej celem jest skontrolowanie miejsca zabiegu oraz ewentualne doczyszczenie zmiany. Po zabiegu miejsce, które było opracowywane zawsze jest zaopatrzone w specjalne odciążenie oraz preparat pielęgnacyjny.

Jeżeli chcemy, aby nasze stopy były zdrowe i nie pojawiały się na nich bolesne zmiany, powinniśmy zacząć regularnie korzystać z usług gabinetu podologicznego Warszawa. Zabieg profilaktyczny należy wykonywać co 6-8 tygodni. Równie ważna jest pielęgnacja domowa, która sprawia, że nasza skóra jest nawilżona i bardziej elastyczna, a to z kolei sprawia, że bardziej odporna na różnego rodzaju urazy mechaniczne.

Jeżeli przyczyną nagniotków na stopach są deformacje kostne, takie jak hallux valgus lub palce młotkowate pomocnym rozwiązaniem jest noszenie w ciągu dnia specjalnych ortez, które są dostępne w naszym gabinecie podolgicznym.

Ortezy są wykonane z żelu polimerowego, ich zadaniem jest ochrona miejsc narażonych na powstawanie odcisków oraz otarć. W znacznym stopniu poprawiają komfort życia.

Jeżeli nie chcemy nosić ortez silikonowych, wtedy możemy rozważyć wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych u fizjoterapeuty, które odciążą miejsca przeciążone na stopach oraz skorygują ich nieprawidłowe ustawienie. Dzięki temu rozwiązaniu, odciski nie będą się odnawiać.

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 09:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: NIECZYNNE
Niedziela: NIECZYNNE

Film prezentujący gabinet