Pedicure Leczniczy Warszawa – Gocław – Praga-Południe

Zabieg jest bezbolesny, czas trwania: 50-60 minut. Koszt: od 180 do 250 złotych.

Pedicure leczniczy dedykowany jest osobom, których stopy z określonych powodów są bardziej narażone na powstawanie patologii w obrębie skóry i paznokci. W niektórych przypadkach pielęgnacja domowa nie wystarczy, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na do specjalisty.

Bolesne zmiany na stopach bardzo często wpływają na nasz komfort, czasami utrudniają nawet  wykonywanie codziennych obowiązków. Dodatkowo, jeśli odczuwamy ból w obrębie stopy, podczas chodu zaczynamy ją koślawić, po to by odciążyć miejsce bólu, co z kolei może doprowadzić do kontuzji.

Pedicure leczniczy na pierwszy rzut oka jest podobny do zabiegu kosmetycznego, jednak zakres procedur jest szerszy, a ponad to wykonuje go specjalista podolog. Podolog to osoba, która  zajmuje się usuwaniem zmian patologicznych na skórze stóp i paznokci. Poza skróceniem paznokci i usunięciem martwego naskórka z podeszwy, podczas zabiegu oczyszczane są dokładnie hiperkeratozy, które bardzo często są uciążliwe dla klienta i powodują ból.

Gdy podolog zauważy niepokojące zmiany na stopach, zaproponuje indywidualnie dobraną terapie. Zostanie omówiony jej przebieg, przyczyny zmian oraz to, co zrobić żeby zmiany nie powróciły.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Przed przystąpieniem do zabiegu, z klientem przeprowadzony jest wywiad, na temat jego stanu zdrowia. Następnie podolog przechodzi do obejrzenia i oceny stóp. Gdy nie ma żadnych przeciwskazań przechodzi do zabiegu. Pedicure leczniczy polega na skróceniu paznokci stóp w prawidłowy sposób, zostają one dodatkowo oszlifowane. Wały otaczające paznokieć są dokładnie oczyszczone z zanieczyszczeń, które się tam znajdują, zazwyczaj są to mydliny, resztki kremu do stóp oraz martwy naskórek.

Strona podeszwowa stóp zostaje pozbawiona wszelkich fizjologicznych zrogowaceń, jak i hiperkeratoz. Hiperkeratozy powstają w wyniku nadmiernego rogowacenia naskórka, zazwyczaj pod wpływem zbyt dużego obciążenia lub tarcia/ucisku. Do usuwania tego typu zmian wykorzystuje się jednorazowy, sterylny skalpel lub dłuto. Na zakończenie skóra jest wygładzona kapką ścierną, o odpowiedniej gradacji.

Najmilszą częścią zabiegu jest aplikacja preparatu pielęgnacyjnego, dobranego do kondycji skóry stóp i paznokci. Po wykonaniu pedicure leczniczego klient otrzymuje zalecenia domowe. Pielęgnacja domowa jest bardzo ważna, ponieważ od niej zależy czy efekt po zabiegu utrzyma się do kolejnej wizyty.

To co wyróżnia pedicure leczniczy od kosmetycznego, to to że jest on wykonywany bez uprzedniego moczenia stóp, inaczej mówiąc ‚na sucho’. Jeżeli podolog potrzebuje uzyskać zmiękczenie skóry w danym miejscu, zastosuje odpowiedni do tego preparat.

W gabinetach podologicznych specjaliści korzystają wyłącznie z profesjonalnego sprzętu wysokiej jakości, narzędzia wykorzystywane do zabiegu są jednorazowe lub wysterylizowane, a kosmetyki specjalistyczne. Co gwarantuje satysfakcje i bezpieczeństwo każdemu klientowi.

Kto powinien korzystać z zabiegu pedicure leczniczego?

Pedicure leczniczy jest polecany szczególnie seniorom i cukrzykom, którzy borykają się z bolesnymi zmianami w okolicy stóp. Ich stopy powinny być pielęgnowane ze specjalną troską i w szczególny sposób. Osoby, które posiadają wady kostne stóp, nadwagę, a nawet kobiety w ciąży również powinny korzystać z usług podologa regularnie, ze względu na ryzyko pojawienia się hiperkeratoz na skórze, które mogą utrudniać chodzenie. Taki zabieg powinno wykonywać się systematycznie, najlepiej co 6-8 tygodni, po to żeby osiągnąć jak najlepsze efekty.

W gabinecie podologicznym Warszawa wykonywane są profesjonalne usługi, z zakresu podologii. Dzięki regularnym wizytom w takim miejscu, Twoje stopy zachowają zdrowie na dłużej.

Żeby umówić się na wizytę, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzając nasz gabinet osobiście. Zapraszamy!

Gabinet podologiczny Czas Na Stopy

ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa

Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 09:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: NIECZYNNE
Niedziela: NIECZYNNE

Film prezentujący gabinet