Rekonstrukcja Paznokcia – Warszawa – Gocław – Praga-Południe
Zabieg jest bezbolesny, czas trwania: 20-30 minut. Koszt: 150-200 złotych.
Głównym zadaniem płytki paznokciowej jest ochrona tkanek miękkich łożyska, przed różnymi urazami mechanicznymi. Istnieje wiele czynników sprzyjających, tego typu uszkodzeniom paznokci oraz zaburzeniom ich wzrostu. Najczęściej należą do nich: wady kostne stóp, infekcje grzybicze, noszenie nieprawidłowego obuwia, choroby układowe oraz autoimmunologiczne.
Gdy płytka paznokciowa jest permanentnie uszkadzana lub przeciążana, z czasem może dojść do jej całkowitej lub częściowej utraty. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczekiwanie na nowy paznokieć może trwać nawet 12 miesięcy, to dość długi okres czasu. Na szczęście jest pewne rozwiązanie. Paznokieć uszkodzony zarówno przez czynniki mechaniczne, jak i chorobowe może zostać zrekonstruowany.
Czym jest rekonstrukcja paznokcia?
Rekonstrukcja paznokcia jest zabiegiem wykonywanym w gabinecie podologicznym. Polega na odtworzeniu uszkodzonej płytki paznokciowej, za pomocą specjalnej masy. Technikę rekonstrukcji paznokcia, dobiera się do rodzaju uszkodzenia. Wykonywana jest w przypadku paznokcia, który został uszkodzony w wyniku urazu mechanicznego, jak i paznokcia, którego wzrost został zahamowany w wyniku choroby.
Przed wykonaniem zabiegu rekonstrukcji, paznokieć zmieniony jest poddany oczyszczeniu. Usuwane są fragmenty, które nie kontaktują z łożyskiem, a w przypadku paznokcia przerośniętego (na grubość), zostaje on oszlifowany do naturalnej grubości.
Rekonstrukcję paznokcia szczególnie warto wykonać w przypadku paznokci pourazowych, ponieważ gdy doszło do większego ubytku, rekonstrukcja będzie chroniła łożysko, przed nadmiernym drażnieniem oraz nachodzeniem wałów okołopaznokciowych, na miejsce paznokcia. Aby jednak wykonać taki zabieg, musi zostać zachowana 1/3 długości naturalnej płytki paznokciowej. W innym przypadku, nie ma takiej możliwości.
Rekonstrukcja paznokcia jest nieinwazyjnym zabiegiem, implant paznokcia nie blokuje wzrostu nowej, zdrowej płytki paznokciowej. Po zabiegu uzyskany paznokieć ma naturalny kolor, dzięki czemu nie różni się znacznie od reszty.
To o czym należy pamiętać, decydując się na taki zabieg to to, że jest to rozwiązanie czasowe. Rekonstrukcję, należy wymieniać maksymalnie co 3 miesiące. Dłuższe noszenie, raz założonej rekonstrukcji, nie jest wskazane. Ponieważ pod implantem, może zacząć się rozwijać infekcja bakteryjna lub grzybicza.
Równie ważna jest pielęgnacja domowa ‚nowego’ paznokcia. Należy co jakiś czas dokładnie obejrzeć rekonstrukcję, czy nic niepokojącego się nie dzieje oraz stosować preparaty antyseptyczne każdego dnia.
Przeciwskazania do zabiegu rekonstrukcji paznokcia
Przeciwskazaniem do odtworzenia paznokcia, za pomocą specjalnej masy jest aktywna infekcja bakteryjna lub grzybicza. W sytuacji, gdy w przeszłości paznokieć był zakażony, podolog przed wykonaniem zabiegu musi się upewnić, że infekcja została wyleczona. Jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości, wtedy należy wykonać badanie mykologiczne lub bakteriologiczne.
Istnieją na rynku preparaty do rekonstrukcji paznokci, które zawierają składniki przeciwgrzybicze, jednak nie traktuje się ich jako lecznicze, jedynie jako prewencje rozwoju infekcji.
Zalecenia po zabiegu rekonstrukcji paznokcia
Podczas noszenia rekonstrukcji paznokcia, należy unikać kąpieli, w miejscach publicznych (jezioro, basen, staw). Zaprzestać uprawiania sportu, który obciąża nadmiernie przodostopie oraz noszenia ciasnego obuwia. Zwłaszcza butów na wysokim obcasie, z zabudowanym czubkiem w szpic.
Gabinet podologiczny Czas Na Stopy
ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 10 lok. 328
03-984 Warszawa
Telefon: +48 501 276 781
E-mail: czasnastopy@gmail.com
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 12:00 – 20:00
Wtorek: 09:00 – 20:00
Środa: 09:00 – 20:00
Czwartek: 09:00 – 20:00
Piątek: 09:00 – 20:00
Sobota: NIECZYNNE
Niedziela: NIECZYNNE
Film prezentujący gabinet